Časté dotazy

Za co se utratí vybrané peníze?

Vybrané peníze od dárců se utratí zejména za tzv. endoskopické koncovky, tedy za jednorázové laparoskopické nástroje. Nástroj pro jednu operaci stojí přibližně 15 000 Kč.
Snem Endoskopického oddělení G5 je špičková 3D laparoskopická technika, která stojí cca 2-3 miliony Kč. Věříme, že se někdy sejde více štědrých dárců a 3D techniku koupíme.
Část darů (max. 20%) může být využita na další školení personálu z Endoskopického oddělní G5. Tento cíl je však sekundární, prvořadé je pro nás nakoupit dostatek operačních nástrojů. V roce 2014 byly dary využity výhradně ve prospěch nákupu operačních technologií (v hodnotě cca 300 000 Kč).

Proč jsou tyto endoskopické koncovky tak důležité?

Speciální moderní endoskopické koncovky umožňují oproti "běžným" koncovkám to, aby operace byly provedeny rychleji, s menší krevní ztrátou, šetrněji a s menším rizikem závažných komplikací. Endoskopické oddělení má k dispozici cca 20 kusů těchto endoskopických koncovek ročně, což je na centrum, které se specializuje na nejtěžší operace v gynekologické laparoskopii, málo. Právě Nadační fond APOLENA má za cíl každý rok nakoupit z finančních darů další speciální endoskopické koncovky (ideálně dalších 50 kusů), aby více pacientek mohlo být operováno výrazně modernější metodou.

Kdo jsou pacientky, které jsou operovány těmito moderními endoskopickými nástroji?

Jde často o onkologicky nemocné pacientky různého věku, dále např. o ženy s rozsáhlou endometriózou či myomy na děloze. Mnohým pacientkám takto zachraňujeme život, případně dáváme šanci na početí a donošení zdravého miminka. Více jak polovina pacientek je mimopražská.

Mohou si pacientky samy tyto endoskopické nástroje zakoupit?

Nemohou, česká legislativa toto neumožňuje. Počet pacientek, které budou operovány nejmodernějšími nástroji, závisí na množství darů, které nadační fond získá.

Má pomoc jen lokální charakter?

Nikoliv. Na oddělení G5 se koncentrují nesložitější případy z celé republiky. Navíc oddělení G5 je školícím centrem, kde se vzdělávají lékaři z celé České republiky. Čím modernější toto školící centrum bude, tím větší šance je, že se stejně moderní technika bude moci používat i v dalších městech ČR.

Pomáhají nám

Číslo účtu

Transparentní účet
77700777/2010

 

Kontakt

Nadační fond APOLENA
Ke Stírce 1845/39
182 00 Praha 8

02399385

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

O nás

Cílem Nadačního fondu APOLENA je především materiální podpora endoskopických sálů Gynekologicko-porodnické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze "U Apolináře", v druhé řadě pak vzdělávání personálu Endoskopického oddělení.

JoomShaper